• Клуб на професионалните сондьори

Оценка на находища на минерални води за Долно Церовене 3639


ГеоФизични проучвания за откриване на находище на минерална вода за Долно Церовене 3639

Създайте заявка

Отдел: Проучване

Заявете обаждане


Защо да изберете България PRO Drillers Club?

Ето Ви 10 причини ➤

Проучвателни дейности за откриване и анализиране на минерални води за Долно Церовене 3639


  • Мнение и оценка:

Проучване на вода с георадар до 500 м дълбочина

А. Мавров

25/04/2024

Долно Церовене 3639

Оценка на услуга:

Отлично

Оценка за съотношение цена - качество:

Отлично

Бихте ли ни препоръчали:

Да

Получете цена за проучване за минерална вода на терен за Долно Церовене 3639 с адрес улица Ленин 35 център Долно Церовене община Якимово област Монтана, п.к.3639 с определяне на дълбочина и соленост.

Оценка на находища на минерални води за Долно Церовене 3639

Оценка на ресурсите на находища на минерални води за Долно Церовене 3639

ГеоФизични проучвания за откриване на находище на минерална вода за Долно Церовене 3639

Проучвателни дейности за откриване и анализиране на минерални води за Долно Церовене 3639

Проучвания на извори с минерална вода за Долно Церовене 3639


Проучване и Сондажи за вода - Сондажни услуги за Долно Церовене 3639

  1. Проучване с изграждане на сондаж за вода Долно Церовене 3639
  2. Откриване дълбочина на водата за сондаж Долно Церовене 3639
  3. Хидрогеоложки проучвания Долно Церовене 3639
  4. Скенер за търсене на вода Долно Церовене 3639
  5. ГеоРадар за вода Долно Церовене 3639
  6. Търсене на вода с георадар Долно Церовене 3639
  7. Откриване на подземна вода с георадар Долно Церовене 3639
  8. Геофизично откриване на вода Долно Церовене 3639
  9. Проектиране на сондажи за вода Долно Церовене 3639
  10. Проучване за вода Долно Церовене 3639
  11. Сондаж за вода Долно Церовене 3639
  12. Водоснабдителни сондажи Долно Церовене 3639
  13. Сондажи и кладенци за вода Долно Церовене 3639
  14. Изграждане на дълбоки сондажни кладенци Долно Церовене 3639
  15. Сондажни услуги Долно Церовене 3639
  16. Сондиране за вода Долно Церовене 3639
  17. Биене на сонда за вода Долно Церовене 3639
  18. Кладенец за вода Долно Церовене 3639
  19. Сондажна фирма Долно Церовене 3639
  20. Сондьор Долно Церовене 3639
  21. Проучвателно ядково сондиране Долно Церовене 3639
  22. Геотермични сондажи Долно Церовене 3639

България PRO Drillers Club - Клуб на професионалния сондьор

  • 💧 PRO Drillers Club - Инфо Блог

Водите за Долно Церовене 3639

Около 50% от прясната вода в България се взема директно от река Дунав. Използва се главно за промишлени цели.
Останалите количества вода се добиват от вътрешността на страната. Общото им годишно количеството е около 2,600 млн m3, или приблизително 5% от общите годишни валежи над България и около 15% от нарушения годишен отток. Около 2,100 млн m3/y са от повърхностни води, в това число - 90% oт язовири.  Водовземането от подземни води е около 500 млн m3/y средно за 2000-2005 г.
Въз основа на данните от Бюлетина на НСИ /2000-2005 г./, съотношението между водата, доставяна от системата за обществено водоснабдяване и тази от други източници е около 1:2. Водата, подсигурена от “други източници”, е важна част от водния баланс.
Гъстотата на речната мрежа в България формира зони с различен повърхностен отток. Най-гъста речна мрежа съществува в планините, докато в низините тя по-рядка. Характерни зони с липса на повърхностен отток съществуват в североизточна България.
Подземните водоизточници играят значителна роля в общественото водоснабдяване. Количеството им е около една трета от общо водовземаните води. Почти цялата вода от системата на общественото водоснабдяване се използва в битовия сектор.
България е богата на минерални води. Това название обединява всички подземни води, които се различават по своя химичен състав, по газовото им съдържание или по температура. Повечето от тях оказват физиологично въздействие върху човешкия организъм.
Закономерностите в разпространението им, типовете геоложки структури, движението и режима на термалните води е детайлно описано в книгата „Хидрогеоложки проучвания на минералните води в България“, с автори П. Ст. Петров, Св. Мартинов, К.  Лимонадов и Ю. Страка.
На територията на страната са отделени 25 басейна и райони перспективни за търсене и добив на минерални води. Обърнато е внимание върху разпространението на редките и разсеяни елементи, оформиращи състава на водите.